Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Salesforce-hack door ShinyHunters omvat 1,5 miljard records

Salesforce hack
18 september 2025 - 13:38ActueelSecurity & AwarenessSalesforce
Bouko de Groot
Bouko de Groot
redactie@computable.nl

Het afgelopen jaar zijn 760 bedrijven, waaronder KLM, getroffen door ransom-aanvallen op hun Salesforce-systemen. De hackers van ShinyHunters leidden medewerkers om de tuin en hebben zelfs politiesystemen geïnfiltreerd. Financiële instellingen lijken nu in het vizier te komen.

Meer dan 1,5 miljard Salesforce-records, van 760 bedrijven, zouden in de Salesforce-hack zijn gestolen. Het afgelopen jaar richtten de cybercriminelen zich op klanten van Salesforce en leidden die om de tuin via social engineering. Met kwaadaardige OAuth-applicaties – open authorization, een autorisatieframework om toepassingen te machtigen toegang te krijgen tot een resource – werden ze vervolgens gehackt. Met de gestolen data werden de organisaties vervolgens afgeperst.

‘Deze aanvallen zijn opgeëist door hackers die stellen dat ze deel uitmaken van de afpersingsgroepen ShinyHunters, Scattered Spider en Lapsus$, en die zichzelf nu Scattered Lapsus$ Hunters noemen. Google registreert deze activiteit als UNC6040 en UNC6395,’ aldus BleepingComputer. De tech-publicatie zegt verder van de criminelen gehoord te hebben dat ze de TruffleHog-beveiligingstool gebruikten om de broncode te scannen op geheimen, wat resulteerde in de vondst van OAuth-tokens voor de platforms Salesloft Drift en Drift Email.

Salesforce-objecttabellen

De 1,5 miljard velden die gestolen werden, zouden afkomstig zijn uit de Salesforce-objecttabellen ‘Account’ (250 miljoen velden), ‘Contact’ (579 miljoen), ‘Case’ (459 miljoen), ‘Opportunity’ (171 miljoen) en ‘Gebruiker’ (60 miljoen). ‘De Case-tabel werd gebruikt om informatie en tekst op te slaan van supporttickets die door klanten van deze bedrijven waren ingediend. Deze informatie kan voor techbedrijven gevoelige gegevens bevatten.’ Al vroeg dit jaar was duidelijk dat Salesforce problemen kon hebben.

De gestolen Drift- en Drift Email-tokens werden gebruikt in grootschalige campagnes tegen grote bedrijven, waaronder Allianz, Google, Cloudflare, KLM, Proofpoint, Palo Alto Networks, Workday en veel anderen.

Mogelijk ook politie-data gecompromitteerd

De criminelen zouden ook Google’s Law Enforcement Request-systeem gecompromitteerd hebben. Dat systeem wordt door wetshandhavers gebruikt om gegevensverzoeken in te dienen. ‘We hebben vastgesteld dat er een frauduleus account is aangemaakt in ons systeem voor verzoeken van wetshandhavingsinstanties en hebben het account gedeactiveerd,’ vertelde Google aan de nieuwssite. Ook het FBI eCheck-platform voor antecedentenonderzoeken zou geïnfiltreerd zijn

Onderzoekers van ReliaQuest hebben verder gemeld dat de criminelen zich zijn gaan richten op financiële instellingen en ‘waarschijnlijk zullen doorgaan met aanvallen,’ waarvoor al eerder voor gewaarschuwd is.

Meer over

databeveiliginghackinformatiebeveiligingransomShinyHunters

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Security dreigingen 2025 in beeld

    De nieuwste inzichten uit het wereldwijde security-landschap

    Computable.nl

    5 must-haves om video-onderzoek een boost te geven

    Over toekomstbestendig video-onderzoek

    Eén reactie op “Salesforce-hack door ShinyHunters omvat 1,5 miljard records”

    1. dino schreef:
      22 september 2025 om 12:24

      1,5 miljard salesforce records gelekt
      In nederland 800.000 BSN- en persoonsdata.
      Niemand kijkt er nog van op.
      Je zou het cyber-apathie kunnen noemen.

      wie kent vroeger nog het beugelbekkie van de klas.
      dat was die rare, die werd beetje gepest.
      De tijden veranderen.
      onzekere pubers straks die zich wanhopig afvragen waarom hun gegevens nog niet gelekt zijn.

      Je wilt tenslotte wel gezien worden..

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Coalitieakkoord: AIVD en MIVD snel aan nieuwe tech helpen en nadruk op digitale autonomie

    Innovatie & Transformatie

    HvA test quantumsensoren voor toezicht op Noordzee

    Data & AI

    De ai-versnelling: het draait om bedrijfswaarde, niet om de hype

    Zorg

    Kort: Eerste hersenoperatie met hologram, Tandem Health koopt Juvoly (en meer)

    satellietcommunicatie ai
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: BitLocker beschermt niet altijd, ban op Amerikaanse tech kan EU schaden en meer… 

    Artist's impresson malware [Afbeelding GrandeDuc/Shutterstock]
    Security & Awareness

    Cybermisdaad blijft grootste bedreiging voor Nederlandse bedrijven 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs