AZL neemt per 1 januari 2028 de pensioenadministratie van Stichting Ahold Delhaize Pensioen (Ahold Delhaize Pensioen) over. De uitvoerder en het ondernemingspensioenfonds hebben hiervoor een intentieovereenkomst ondertekend. AZL start de komende periode met de begeleiding van de transitie naar het vernieuwde pensioenstelsel.
Ahold Delhaize Pensioen verzorgt de pensioenen voor ruim 127.000 deelnemers. Het gaat hierbij om deelnemers die werken, of gewerkt hebben, bij een van de volgende Ahold Delhaize-ondernemingen: Albert Heijn, Etos, Gall & Gall, Ahold Delhaize Coffee Company en Ahold Delhaize.
Het ondernemingspensioenfonds maakt sinds 1 januari 2024 gebruik van het it-platform AllVida van APS (Achmea Pensioenservices), in samenwerking met technologiepartner IG&H. Daarvoor maakte het pensioenfonds gebruik van het it-platform Lifetime van Keylane.
Alleen APS maakte in juli van dit jaar bekend om uiterlijk in 2030 te stoppen met hun pensioendienstverlening voor externe klanten. Na deze bekendmaking moest Ahold Delhaize Pensioen op zoek naar een nieuwe pensioenuitvoeringsorganisatie voor de toekomst. De keuze viel op AZL. Deze overstap betekende ook dat de transitie naar de nieuwe pensioenregeling met een jaar wordt uitgesteld naar 1 januari 2028.
Inmiddels zijn de voorbereidingen voor de ‘dubbele’ transitie met alle betrokken partijen in gang gezet. Hierin speelt ook APS een belangrijke rol. De dienstverlener zal tot 1 januari 2028 de huidige pensioenuitvoering van het pensioenfonds voortzetten én zorgdragen voor een juiste en tijdige overgang van de pensioenadministratie naar de systemen van AZL.
Gedegen planning en afstemming
Op de vraag of de transitie naar een nieuwe it-omgeving ingewikkeld is, antwoordt eenwoordvoerster van Ahold Delhaize Pensioen: ‘Er zijn altijd veel aandachtspunten bij zo’n transitie. Bij de migratie naar het it-platform AllVida ging het niet alleen om een migratie van alle data, met alle noodzakelijke waarborgen, maar ook een livegang op een nieuw systeem waarop wij de launching customer waren. Ook bij de migratie naar AZL moeten alle data uiteraard weer juist en volledig over en betreft het tevens een wijziging naar het nieuwe pensioenstelsel WTP. Voordeel van deze aankomende transitie ten opzichte van die in 2024 is dat we geen launching customer zijn en dat het it-systeem tegen die tijd proven technology is.’
De zegsvrouw stelt dat elke transitie naar een nieuwe omgeving dus specifieke aandachtspunten kent en dus vraagt om een gedegen planning met goede afstemming tussen alle partijen. ‘Het is hierbij belangrijk tussentijdse meetmomenten in te bouwen om te valideren dat je nog steeds op de juiste koers ligt of dat er wellicht hier en daar wat bijgeschaafd moet worden.’
Afgelopen mei maakte AZL nog bekend per januari 2027 de pensioenadministratie van de Stichting Rabobank Pensioenfonds over te nemen. AZL, dochteronderneming van verzekeringsconcern NN Groep, werkt op it-gebied samen met onder andere pensioensoftwarebedrijf Festina Finance.
