Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

IBM ziet kleine ondernemer wel staan

19 juni 1997 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Auke Schouwstra
Auke Schouwstra

Computerproducent IBM gaat PC’s financieren voor middelgrote en kleine bedrijven. Het bedrijf verwacht de komende jaren veel van de mkb-markt. De zestien miljoen bedrijven in Europa die tot deze sector behoren, groeien sneller dan hun grote broers.

Big Blue bracht vorige week het topmanagement voor Europa, het Midden Oosten en Afrika (Emea) in Parijs bij elkaar om uit te leggen wat het wil met het midden- en kleinbedrijf (mkb). De persconferentie onder het motto ‘Building business together’ was een aaneenschakeling van pogingen om duidelijk te maken dat IBM de kleine ondernemer wel degelijk ziet staan.

Verkeerd imago

Met het imago van IBM bij het mkb is het volgens David Winn, general manager Emea, niet best gesteld. Er zijn vier ‘historisch gegroeide percepties’ waar het bedrijf mee kampt. De gemiddelde mkb-ondernemer denkt bij IBM aan ‘mannen in blauwe pakken die alleen maar met grote bedrijven praten’, ‘oplossingen voor hele ingewikkelde problemen’ en ‘producten die alleen maar verkrijgbaar zijn via grote leveranciers’. Kortom: ‘IBM kan niets voor mij doen’.
Helemaal fout, bezwoer Jean Claude Malraison, hoofd van de vorig jaar speciaal opgerichte divisie voor het midden- en kleinbedrijf. "IBM houdt zich al sinds de jaren zeventig met het mkb bezig. Vorig jaar werden we leider in dit segment genoemd. Ons probleem is ons imago. We weten wat het mkb wil: geen intelligente hoogstandjes, maar een apparaat dat wérkt. Een mkb’er wil met zijn computer betere service kunnen verlenen, of nieuwe markten ontdekken, of zijn klanten kunnen analyseren. Kleine ondernemers willen geen oplossing die allerlei nieuwe investeringen vereist, maar juist een waarbij gedane investeringen hun waarde houden. Ze willen hun computers kopen van iemand die ze kénnen, die goede service geeft."

Kleine ondernemer

Hij erkende dat IBM in het verleden te weinig rekening heeft gehouden met het feit dat kosten voor een kleine ondernemer een belangrijke factor vormen. Het nieuwe desktop-instapmodel PC 300 GL moet aan die tijd een eind maken. Want de computerproducent wil graag profiteren van de snel groeiende mkb-sector. Naar verwachting groeien de bestedingen aan automatisering in dit deel van het bedrijfsleven de komende drie jaar met 11 procent. De categorie ‘zeer kleine bedrijven’ met maximaal vijftig man personeel (98 procent van de sector) geeft de komende jaren zelfs 13 procent meer uit.
IBM’s hernieuwde aandacht voor het mkb resulteerde voor het eerste kwartaal van dit jaar al in een flinke omzetgroei. Het marktaandeel in het mkb groeide vorig jaar met 15,5 procent. Wat betreft de algemene PC-markt staat IBM volgens eigen zeggen in de EMEA-regio met 9,4 procent marktaandeel op nummer 2, achter Compaq. De PC-divisie van IBM groeide 14,6 procent, terwijl de markt met 8,4 procent toenam. Het bedrijf baseert zich op IDC-cijfers.
Om dichterbij de klant te staan zal IBM de komende tijd meer allianties aangaan met lokale dealers. Het bedrijf gaat de sector bovendien binnenkort benaderen met een nieuwe troef: System Care. Amerika kent het al, nu is ook Europa aan de beurt. Het pakket omvat service, ondersteuning, hardware, software en financiering en kan voor elke klant op maat gemaakt worden. De aangekochte hard- en software wordt na verloop van tijd automatisch vervangen door verbeterde versies, zodat de ondernemer zich daar geen zorgen om hoeft te maken en zich kan concentreren op zijn kerntaak: de voortgang van zijn bedrijf.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    ‘Brief staatssecretaris over Fast Enterprises is half werk’

    Eelco Eerenberg
    Governance & Privacy

    Fiscus draait uitbesteding btw-systeem aan Amerikaanse Fast deels terug 

    Overheid

    AIVD mag effectiever filteren

    Data & AI

    Big Tech en de spiegel die we onszelf voorhouden

    Governance & Privacy

    Klachtenregen bij Autoriteit Persoonsgegevens

    Governance & Privacy

    Kort: Danthas ICT in handen van Your.Cloud, Rabobank moderniseert compliance (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs