Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Chatten op het werk

02 december 2004 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Ook in het bedrijfsleven is chatsoftware inmiddels aan zijn opmars begonnen. De eerste bedrijven beginnen het nut van dit relatief nieuwe medium in te zien.

Bij veel bedrijven is het gebruik van chatsoftware niet toegestaan. Dat zou heel goed kunnen zijn omdat om dit medium, dat ook wel instant messaging wordt genoemd, nog steeds een privéluchtje hangt. Centraal in het chatprogramma staat de lijst met contacten die ook online zijn. De kans is natuurlijk aanwezig dat de familieleden en vrienden van werknemers in deze lijst een prominentere rol spelen dan werkcontacten.

Voordelen

Toch zijn de bedrijven die het chatten wel toestaan lovend over de voordelen. Uit een onderzoek van softwarebedrijf Sybari Software onder 340 Europese it-directeuren blijkt dat de bedrijven die het chatten inmiddels toestaan, verwachten dat de telefoonrekening met ruim 10 procent naar beneden kan. Dat is niet de voornaamste zegen van het chatten. Het ondersteunen van real time communicatie (81 procent), een extra stimulans voor overleg met collega’s (51 procent) en het overzicht van mensen die bereikbaar zijn (49 procent) vinden de respondenten belangrijker.
Uit hetzelfde onderzoek blijkt dat de groep bedrijven die het gebruik van chatsoftware simpelweg verbiedt (46 procent) groot is. Afgezien van de vermeende slechte invloed op de productiviteit kan dat verbod ook alles te maken hebben met de beveiligingsrisico’s die chatsoftware met zich meebrengt. Een groot deel van de ondervraagden ziet het als een populaire nieuwe trekpleister voor computervirussen en wormen. Ook het weglekken van cruciale bedrijfsinformatie door trojaanse paarden (68 procent), diefstal (68 procent) en spionage (40 procent) wordt als een groot risico gezien.
De kennis over een verantwoorde inrichting van chatsoftware is bij de ondervraagde directeuren minimaal. Iets minder dan 90 procent van deze groep begrijpt dat het chatten het beste te beheren is door de applicatie op een centrale server te laten draaien. De meeste bedrijven (56 procent) laten medewerkers hun eigen chatsoftware installeren. Een uiterst klein deel (6 procent) van de ondervraagde bedrijven houdt de vinger aan de pols bij het gebruik. < BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    Data & AI

    Nominaties: 10 veelbelovende tech startups

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    Amsterdam
    Cloud & Infrastructuur

    Amsterdam kiest KPN voor private cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs