Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Carrière

Kort: Kendis naar Futureproof Group, Raad van State fluit AP terug (en meer)

Proosten op Kendis en Futureproof.
30 juli 2026 - 13:134 minuten leestijdActueelCarrièreAPDCCFutureproof GroupGemeente EnschedeKendisKPMGNetsuiteNLdigital
Rik Sanders
Rik Sanders

In dit nieuwsoverzicht: Futureproof Group neemt Kendis over, wereldwijde durfkapitaalinvesteringen op recordkoers, Jelmer Schreuder manager public affairs bij DCC, Therabody voert Oracle NetSuite in en geen AP-boete voor Enschede.

Kendis sluit zich aan bij Futureproof Group

Kendis, een managed-serviceprovider uit Hardenberg, is onderdeel geworden van de Futureproof Group. Door de aansluiting krijgt het bedrijf toegang tot de kennis, expertise en capaciteit van deze groep. Kendis levert diensten op het gebied van werkplekbeheer, cloudoplossingen, connectiviteit en security voor het mkb. Volgens algemeen directeur Martin Drenth biedt de samenwerking meer mogelijkheden om de dienstverlening verder uit te bouwen en in te spelen op ontwikkelingen zoals ai.

Met de komst van Kendis vergroot Futureproof Group zijn aanwezigheid in Overijssel. Eerder traden ook Selles en NiceCloud uit de provincie toe tot de groep. Samen vormen zij een regionale organisatie van circa veertig it-professionals die bedrijven ondersteunen bij digitale vraagstukken.

Wereldwijde durfkapitaalmarkt stevent af op recordjaar

Wereldwijd werd in het tweede kwartaal van 2026 voor 227,4 miljard dollar aan durfkapitaal (vc = venture capital) geïnvesteerd, verdeeld over 8.440 deals. Daarmee was het volgens adviesbureau KPMG het op één na sterkste kwartaal ooit (alleen overtroffen door een recordbedrag in 2021). Met ruim 560 miljard dollar aan investeringen in de eerste helft van het jaar ligt 2026 op koers voor het hoogste niveau in vijf jaar.

De Verenigde Staten waren goed voor 144,9 miljard dollar aan investeringen, terwijl Azië uitkwam op 50,8 miljard dollar, het hoogste niveau in achttien kwartalen. Europa bleef stabiel op 25,6 miljard dollar. Nederlandse startups en scale-ups trokken ongeveer 1,3 miljard euro aan, 32,2 procent meer dan in het eerste kwartaal van 2026 en 81,2 procent meer dan een jaar eerder. De groei in Nederland wordt vooral gedragen door enkele grote investeringen, terwijl financiering voor jonge startups achterblijft, een ontwikkeling die ook in andere landen te zien is.

Ai bleef een belangrijke bestemming voor investeerders, net als defensietechnologie. Volgens KPMG blijven beide sectoren naar verwachting belangrijke investeringsgebieden in de rest van het jaar.

Dutch Cloud Community haalt public affairs-manager weg bij NLdigital

Dutch Cloud Community (DCC), de branchevereniging voor de Nederlandse cloud- en internetsector, heeft Jelmer Schreuder benoemd tot manager public affairs. Hij treedt op 1 september in dienst en maakt de overstap van NLdigital. Volgens DCC, gevestigd in Den Haag, moet Schreuder de belangenbehartiging van de sector verder versterken. Hij brengt ervaring mee op het gebied van beleid, politiek en softwareontwikkeling. Binnen zijn nieuwe functie richt hij zich onder meer op dossiers rond digitale autonomie en cyberweerbaarheid.

Schreuder wordt ondersteund door specialisten van aangesloten bedrijven, waaronder compliance-specialisten, security officers en juristen. DCC vertegenwoordigt ruim 170 bedrijven uit de Nederlandse cloud- en internetsector en behartigt hun belangen richting overheid, politiek en technologiepartners.

Therabody vervangt losse systemen door Oracle NetSuite

Therabody heeft Oracle NetSuite ingezet om zijn wereldwijde bedrijfsvoering te ondersteunen. Het wellness-technologiebedrijf, opgericht door Dr. Jason Wersland, gebruikt het cloudgebaseerde erp-platform om activiteiten te integreren, orderbeheer te automatiseren en processen te stroomlijnen.

Volgens Therabody heeft de vervanging van een waaier aan systemen en handmatige processen door NetSuite geleid tot een verlaging van de technologiekosten met 45 procent. Ook zijn financiële en operationele processen verder geautomatiseerd. Het bedrijf verkoopt zijn producten inmiddels in meer dan zestig landen.

Oracle NetSuite levert onder meer ai-functionaliteit voor rapportages, voorraadbeheer en orderverwerking. Therabody gebruikt daarnaast de NetSuite AI Connector Service om ai-modellen te koppelen aan bedrijfsdata voor onder meer besluitvorming en automatisering van administratieve processen.

Raad van State: Enschede hoeft AP-boete van 600.000 euro niet te betalen

De gemeente Enschede hoeft een boete van zeshonderdduizend euro wegens wifi-tracking definitief niet te betalen. De Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State heeft het hoger beroep van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) ongegrond verklaard en daarmee een eerdere uitspraak van de rechtbank bevestigd.  

De AP legde de boete in 2021 op omdat Enschede via meetkastjes wifi-signalen van mobiele apparaten gebruikte om bezoekersstromen in de binnenstad te analyseren. Volgens de toezichthouder werden daarbij persoonsgegevens verwerkt zonder geldige grondslag. De rechtbank oordeelde eerder dat de AP onvoldoende had bewezen dat daadwerkelijk persoonsgegevens waren verwerkt. De Raad van State volgt dat oordeel. Daardoor vervalt de boete definitief.  

Meer over

boeteERPInvesteringKortOvernamepersoonsgegevensPrivacyVenture capitalWifi

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Advocate berispt na juridisch geknoei met ai

    Overheid

    Zo maken cyberreservisten Nederland digitaal weerbaarder

    Software & Development

    Kort: Nederlandse Loes.ai trekt de aandacht, nieuwe versie Duits taalmodel Soofi S (en meer)

    Carrière

    Fiscus verliest miljoenenstrijd tegen Mendix-oprichters

    Carrière

    Eerste VSME-rapport Eurofiber: Volledig groene stroom en meer diversiteit

    Carrière

    Prins Bernhard jr. stort zich in de ai-race

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs