Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Ericsson geeft topprioriteit aan Umts

14 september 2000 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Umts heeft voor telecombedrijf Ericsson de allerhoogste prioriteit. De combinatie van mobiele telefonie en Internet wordt zo belangrijk, dat de Zweden de ontwikkelafdeling in Enschede ervoor in omvang verdubbelen en het onderzoek naar draadloze huistelefonie (Dect) stopzetten. Concurrent Siemens zet op beide markten in: niet alleen in Umts maar ook in Dect zit volgens de Duitsers nog groei.

De ontwikkeling van de markt op het gebied van Umts (Universal Mobile Telephone System) kunnen geen van de twee concurrenten voorspellen. Ericsson meent in tegenstelling tot rivaal Siemens dat Umts ten koste gaat van andere mobiele technieken en besloot vorige week het ontwikkelen voor Dect (Digital Enhanced Cordless Telephony) af te stoten. Siemens zet de ontwikkeling van de bestaande technieken voort.
Ericsson maakte vorige week bekend dat bij de vestiging in Enschede de 130 medewerkers van de Dect-afdeling zoveel mogelijk worden ingezet bij het ontwikkelen van Umts, waarvoor het in Enschede al bijna 180 man personeel in dienst heeft. Volgens Gé Klein Wolterink, directeur van Business Mobile Networks krijgt Umts de allerhoogste prioriteit.

Koerswijziging

Het bedrijf verwacht dat Umts de komende tien jaar een flinke hoeveelheid werk oplevert. Klein-Wolterink kan geen uitspraken doen over de Umts-visie van Ericsson. Wel noemt hij de koerswijziging voor de Nederlanders zeer interessant. "Wij worden hiermee strategisch veel belangrijker. We zijn de enige club in Nederland die op deze manier bezig is met Umts."
Concurrent Siemens is verbaasd over de beslissing van Ericsson te stoppen met Dect. "Dat doen wij nog lang niet", aldus Siemens-woordvoerder Andre van Schoonderwoerd. "We komen zelfs met nieuwe toepassingen, zoals draadloze Isdn."
Volgens Siemens is Nederland goed voor 1,5 miljoen stuks Dect-telefoontoestellen per jaar. "Het verbaast me ieder jaar opnieuw dat we zoveel verkopen", vertelt Kees Smaling, directeur van de divisie Informatie en Communicatie Mobile. De verkoop is te danken aan bedrijven die steeds meer met Dect werken, maar ook aan consumenten, die een tweede, een derde en een vierde toestel nemen.
Het bedrijf maakte gisteren bekend te verwachten dat het 1,3 miljard gulden zal omzetten in de mobiele sector (telefonie, netwerken en mobiele telecomdiensten). De groei van de verkoop in deze sector nam dit boekjaar 90 procent toe ten opzichte van het jaar ervoor. Siemens zette zichzelf gisteren op de tweede plaats in Nederland op de markt van mobiele telefoons, naast Nokia. Met Umts wil het wereldwijd de op twee na grootste leverancier worden.

Vakbond

Ericsson mag dan de troepen gereedmaken voor de Umts-slag, het sluiten van de Dect-afdeling zette kwaad bloed bij vakbond De Unie. Enkele dagen nadat het personeel in Enschede is ingelicht, fulmineert onderhandelaar Sjerp Holterman: "Ik ben kwaad. Ik geloof er niets van dat er geen ontslagen vallen. Ik heb de ondernemingsraad direct aangeraden een onderzoek in te stellen, om te zien of de beslissing vanuit Zweden wel verstandig is."
Hij betitelt de beslissing van Ericsson de afdeling te sluiten als "zwalkend beleid". Mochten er onder de 130 medewerkers ontslagen vallen, dan wil hij dat de vertrekkende werknemers dezelfde voorwaarden geboden wordt als bij de enkele jaren terug dreigende verplaatsing van het kantoor in Amsterdam naar Enschede.

Irritatie

Bij Ericsson in Rijen en Enschede stijgt op hun beurt de irritatie over de onderhandelaar van De Unie. "Het is juist goed nieuws", reageert woordvoerster Monique Mols. Ze geeft toe dat het besluit om te sluiten voor iedereen als een verrassing kwam. Deze dagen krijgen de Dect-medewerkers in individuele gesprekken te horen wat het bedrijf van plan is. "Bij zo’n veranderingsproces zullen we altijd wel afscheid moeten nemen van een paar medewerkers."

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Bank-smishing x10, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Minister vreest Chinese spelletjes om Nexperia vleugellam te maken

    Carrière

    Onverantwoord gedrag kostte Chinese bestuurder Nexperia de kop

    Cloud & Infrastructuur

    Digitale Denen wijzen de weg

    Windows 10
    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs