Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Candle zoekt omzet op lucratieve NT-markt

06 november 1997 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Leverancier van beheersoftware Candle heeft moeite met het vinden van partners die het Candle Command Centre (CCC) op Windows NT willen verkopen. Het bedrijf dat zijn wortels in de mainframemarkt heeft liggen, was onlangs succesvoller in het vinden van partners voor Lotus en Unix. Cees van Houten, verantwoordelijk voor het business partner-programma in de Benelux: "De NT-markt is meer applicatie-georiënteerd. Wij weten nog niet zo goed hoe we dat moeten aanpakken."

Candle levert met zijn CCC één beheerarchitectuur voor een heterogene omgeving. "Tot vijf jaar geleden concentreerden wij ons uitsluitend op het mainframe. Omdat de IT-infrastructuren van bedrijven diverser werden, moesten wij onze software daar op aanpassen", zegt Van Houten. Bij de mainframe-markt past een direct verkoopmodel: relatief weinig klanten, die je allemaal kent en weet te vinden. Potentiële klanten met een Unix-platform, met Lotus- of NT-systemen zijn talrijker en moeilijker op te sporen. "Bovendien zijn er meer beslissers bij betrokken die een breed spectrum van functies bekleden", meent Van Houten.
Dat is geen marktsituatie die met een direct verkoopmodel bewerkt kan worden. E-Office is in Nederland distributeur van het door Candle gekochte Intelliwatch: beheersoftware voor applicaties en servers van Lotus. Daarnaast neemt het bedrijf Brease de wederverkoop van producten voor de RS/6000 en de AS/400 voor zijn rekening. CCC voor het mainframe blijft via directe verkoop in handen van Candle.

Windows NT cruciaal

Van Houten realiseert zich dat de markt voor het steeds succesvollere Windows NT cruciaal is voor de expansie die Candle wil doormaken. Terwijl het partnerkanaal momenteel nog van weinig betekenis is, streeft Van Houten ernaar hier binnen drie jaar 50 procent van zijn omzet vandaan te halen.
Candle zegt gesprekken te voeren met Logica, CMG en Getronics. Over de vorderingen van die onderhandelingen is niets bekend. Ondertussen laat het bedrijf zijn aandacht op IBM-producten niet verslappen. Onlangs kondigde het nog ondersteuning van MQSeries 5.0 aan. De technologie van Candle werkt op basis van intelligente agenten. "Relatief eenvoudige systeem management-taken worden automatisch uitgevoerd, waardoor mensen zich kunnen concentreren op de complexe zaken", aldus Van Houten.

Meer over

UnixWindows NT

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Wagenaar wint Microsoft Power Women Award, Deense investeerder neemt Aimms over (en meer)

    Satelliet
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nederland en Europa te kwetsbaar in de ruimte, Huizen ruilt OGD in voor DSC (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs