Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Jorritsma waarschuwt voor regelwoede

09 april 1998 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

Minister Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) is vrijwel zonder kleerscheuren door het debat in de Tweede Kamer over de nieuwe Telecommunicatiewet gekomen. Ze waarschuwde de Kamer tegen te veel regelwoede.

Zo ziet Jorritsma geen heil in een verplichte vermelding van email-adressen in de gewone telefoongidsen. Ook is het nog te vroeg om actie te ondernemen tegen Frankrijk, dat zijn telecommunicatiemarkt nog behoorlijk afschermt. De minister deelt de zorg van de VVD op dit gebied. Maar ze vindt het verkeerd op basis van het principe van de wederkerigheid een actie tegen France Telecom te ondernemen. Zoals bekend heeft France Telecom de aanval ingezet op de Nederlandse telecommunicatiemarkt. Verder heeft de voormalige Franse staatsonderneming de touwtjes bij het kabelbedrijf Casema in handen. Jorritsma wil eventuele acties overlaten aan de Europese Commissie.

Standpunt Groenboek

De minister ziet in het Groenboek Convergentie evenmin aanleiding nu al de bestaande regelgeving overhoop te halen. Telecommunicatie, media en computers komen steeds dichter bij elkaar, maar het is nog niet nodig hier met nieuwe regels op te anticiperen. Nederland bezint zich momenteel op een standpunt over het Groenboek. Tot 6 mei aanstaande is het mogelijk hierop commentaar te geven. Daarna wil het ministerie de reacties gaan samenvatten.
Jorritsma wenst wel een registratie van Internet-dienstenaanbieders. Doel is de toezichthouder (Opta) in staat te stellen haar taken uit te voeren. Het is namelijk nodig te weten welke aanbieders van openbare telecomdiensten er zijn. Internet-aanbieders behoren tot die categorie. Vandaar dat de bepalingen van de wet ook op hen van toepassing zijn. In dit verband onderstreepte het D66-kamerlid Guikje Roethof de noodzaak de Opta als toezichthouder uit te breiden met kennis en ervaring uit de wereld van Internet.

Regionale tarieven

Minister Jorritsma bleek verder van plan PTT Telecom regionale telefoontarieven toe te staan. Vooral PvdA en CDA zijn daar tegen. Maar Jorritsma vindt dat in gebieden waar felle concurrentie heerst, kortingen mogelijk moeten zijn. De Nederlandse vereniging van bedrijfstelecommunicatie grootgebruikers (BTG) is volgens een reactie niet ontevreden met het voorstel voor de nieuwe Telecomwet. Volgens de belangenbehartiger beantwoordt het voorstel aan de kanttekeningen die de vereniging eerder bij de wet plaatste. De BTG onderschrijft het streven van minister Jorritsma om de data van invoering van nummerportabiliteit te halen. De vereniging meent wel dat dit al ingevoerd had moeten zijn. BTG vindt dat de amendementen van de Tweede Kamer om de ruimte voor regionale tarievendifferentiatie van PTT Telecom te beperken, strijdig zijn met het beginsel van kostenoriëntatie.

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Australische DroneShield meldt zich in de Benelux

    Cloud & Infrastructuur

    ACM focust op digitale autonomie, datadeling en online-veiligheid

    Cloud & Infrastructuur

    Worldstream lanceert soevereine S3-objectopslag voor Nederlandse markt

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Workplace Technology Center en CCare ICT in huwelijksbootje, app tegen pornoverslaving lekt data (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft introduceert M365 E7, markeert omslag naar ai‑tijdperk

    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia ontkent Chinese beschuldigingen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs