Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Directory-oorlog Novell/Microsoft laait op

21 februari 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Novell en Microsoft bekvechten over de directory-diensten van de Windows-leverancier. Volgens Novell bevat het in Windows 2000 debuterende Active Directory fouten.

Beide bedrijven geven al langer af op elkaars directory-technologieën voor het beheren van IT-infrastructuren. Microsoft belooft sinds Win NT 4 beter beheer voor dat besturingssysteem, terwijl Novell stelt dat dit een loze belofte is. De directory-diensten (NDS) van de laatste zijn al jaren verkrijgbaar, onder meer voor Unix-variant Solaris, Win NT en het eigen Netware.
In de aanloop naar de lancering van Win 2000, en daarbij het langverwachte Active Directory, viel Novell vast aan. Vorige week beschuldigde het Microsoft ervan dat diens directory-technologie een ontwerpfout bevat die de directory-beveiliging schendt. Dit bleek tijdens een vergelijkende test van de twee technologieën door Key Labs in opdracht van Novell.
Het gaat om instelling van de toegangsrechten voor beheerders. Soms moet een bedrijf de mogelijkheden van netwerkbeheerders beperken, bijvoorbeeld om personeelsgegevens af te schermen. "Zowel bij NDS als bij Active Directory kan dat, maar Microsofts technologie biedt beheerders de mogelijkheid die instelling ongedaan te maken", zegt strategie-directeur Gary Hein van Novell.
Microsoft heeft deze fout nog niet weten te repliceren en ontkent het bestaan ervan. Volgens Steve Lipner, manager bij Microsofts Security Center in Redmond, hebben de software-testers een verkeerde aanpak gebruikt en daardoor onjuiste conclusies getrokken. Ze hadden de gebruikersrechten van een beheerder beperkt, maar niet de rechten als eigenaar van een directory-domein, zoals personeelsdata.
Analisten reageren terughoudend op deze ontdekking. Zelfs Gartner Group, die doorgaans sceptisch is over Microsoft-producten, relativeert de beschuldiging. Universeel kritiekpunt op Active Directory is wel dat het vooralsnog alleen Microsofts Windows-platformen ondersteunt.

Meer over

Windows 2000

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    De CX-transformatie van Carglass met Genesys: mensen, data en journeys verbinden
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    PATS: drones als ongediertebestrijding (PATS Drones en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    IGV Fieldlab SAIL: een digitaal veiligheidsnet voor SAIL 2025 (Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    Versnellen beroertezorg met slimme StrokePointer in de ambulance (TrianecT, KPN IoT en Amsterdam UMC)
    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse ict-dienstverleners investeren weinig in R&D

    Security & Awareness

    Kort: Hack bij Basic-Fit, innovatiebox spekt ASML en Booking (en meer)

    Overheid

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    Franka Emika
    Innovatie & Transformatie

    TNO: zonder robots verdwijnt de maak­in­du­strie uit Nederland

    Data & AI

    Di­gi­ta­li­se­ring is red­dings­boei voor kwakkelende maak­in­du­strie

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs