Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nederland scoort slecht met huurlijnen

03 april 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie VNUnet
Redactie VNUnet

Nederland scoort onder de maat op gebied van huurlijnen. Dit geldt zowel voor de tarieven als voor de levertijden. De situatie wordt zorgwekkend genoemd.

Dit blijkt uit de studie ‘Infrastructuur en Diensten’. Het onderzoek werd gedaan door Verdonck, Klooster & Associates (VKA) en de Yankee Group Europe. Opdrachtgever is het ministerie van Verkeer en Waterstaat.
Opvallend is dat Nederland op het gebied van huurlijnen enkele jaren geleden internationaal wel goed presteerde.
Het ministerie van Verkeer en Waterstaat en telecomwaakhond Opta gaan onderzoeken wat de oorzaak hiervan is. Zo nodig, worden ook maatregelen genomen.
Geluisterd is naar de adviezen van verschillende telecom-operators, consumentenbonden, VNO-NCW, BTG en STN.
De ontwikkeling van de Nederlandse ICT-infrastructuur is toe aan een nieuwe impuls. De uitrol van nieuwe netwerken ondervindt belemmeringen. Vooral de verlening van graafrechten vormt een obstakel. Soms gelden hiervoor lange wachttijden. Bovendien worden de verzoeken per regio verschillend afgehandeld.
Marktpartijen hebben voorgesteld dat de rijksoverheid voor de lagere overheden een handboek opstelt of dat gemeenten een soort ondergronds bestemmingsplan maken. Het ministerie wil deze kwestie eerst nader inventariseren.
Daarnaast wordt voorgesteld ICT-diensten, zoals die overal in Europa worden aangeboden, aan een periodieke kwaliteitsmeting te onderwerpen. Momenteel gebeurt dat nauwelijks. En daardoor weten bedrijven niet goed waar ze zich moeten vestigen.
De onderzoekers vinden dat de tariefstructuren simpeler kunnen. Bijvoorbeeld door een nationaal tarief en zogehetenflat rate-tarieven te introduceren. Daarnaast zal de opkomst van nieuwe tariefstructuren, waarbij vaste telefonie als onderdeel van een dienstenpaket wordt aangeboden, niet moeten worden belemmerd.
De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat zal met de Opta en de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) overleggen hoe dergelijke nieuwe tariefstructuren kunnen worden gestimuleerd. Verder blijkt uit het onderzoek dat het voor nieuwe telecompartijen lastig is KPN te beconcurreren op de lokale en regionale vaste telefoniemarkt. Dit zou komen door de zeer kleine marge tussen de ‘groothandelstarieven’, die de telecomoperators moeten betalen, en de eindgebruikerstarieven. In Nederland is de marge nog kleiner dan elders.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    De CX-transformatie van Carglass met Genesys: mensen, data en journeys verbinden
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    PATS: drones als ongediertebestrijding (PATS Drones en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    IGV Fieldlab SAIL: een digitaal veiligheidsnet voor SAIL 2025 (Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    Versnellen beroertezorg met slimme StrokePointer in de ambulance (TrianecT, KPN IoT en Amsterdam UMC)
    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse ict-dienstverleners investeren weinig in R&D

    Security & Awareness

    Kort: Hack bij Basic-Fit, innovatiebox spekt ASML en Booking (en meer)

    Overheid

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    Franka Emika
    Innovatie & Transformatie

    TNO: zonder robots verdwijnt de maak­in­du­strie uit Nederland

    Data & AI

    Di­gi­ta­li­se­ring is red­dings­boei voor kwakkelende maak­in­du­strie

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs