Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Aantal VoIP-gebruikers verdrievoudigt binnen jaar

30 januari 2006 - 08:05ActueelGovernance & PrivacyHeliview
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Eind 2004 maakte zo'n 2 procent van alle organisaties met meer dan 20 werknemers gebruik van Voice over IP. Heliview voorspelde een groei tot ruim 10 procent binnen twee jaar. Deze voorspelling lijkt waarheid te worden, momenteel maakt immers ruim 6 procent gebruik van Voice over IP. Een toename in absolute aantallen van 1.000 tot ruim 3.300 organisaties. Dit blijkt uit de jaarlijkse Heliview Fixed Voice Monitor. Hierin worden alle trends en ontwikkelingen op het gebied telefonie oplossingen in de zakelijke markt gevolgd.

Voice over IP is nu duidelijk de hype voorbij en binnen afzienbare tijd zal een zeer groot deel van de zakelijke markt migreren. Immers bijna een kwart van de organisaties met meer dan 20 werknemers heeft concrete plannen. Veelal hebben de verantwoordelijke ICT managers al helder met welke aanbieders ze in zee gaan. Voor KPN betekent VoIP een migratiestroom vanuit de reguliere vaste telefonie oplossingen. Desalniettemin verwacht het merendeel van de organisaties zich tot KPN te wenden als het gaat om de implementatie van een Voice over IP oplossing.

De houding van veel ICT verantwoordelijken ten aanzien van Voice over IP is duidelijk veranderd. Uit eerdere onderzoeken blijkt dat de hoge investeringen en de gedachte dat VoIP uitsluitend interessant zou zijn voor grotere bedrijven, redenen waren om niet verder te oriënteren. Op dit moment denkt 14 procent van de ICT verantwoordelijken direct aan kostenbesparing als Voice over IP wordt genoemd. Verder valt op dat voorheen het afwachten van de resultaten bij andere bedrijven een belangrijk argument was om VoIP niet te implementeren (21 procent van de redenen). Momenteel is dit voor minder dan 5 procent van de organisaties het geval. Veel organisaties hebben zelf initiatief genomen en gekeken wat de mogelijkheden zijn. Ook al geeft 27 procent van de organisaties die geen VoIP gebruikt aan zich nog niet te hebben georiënteerd. Zo'n 26 procent geeft daarnaast aan tevreden te zijn met de huidige telefonie oplossing. Kijkend naar een gemiddelde van ruim 9.000 euro aan vaste telefoniekosten voor een organisatie van meer dan 20 werknemers, verwacht Heliview dat de komende twee jaar toch steeds meer de afweging zal worden gemaakt voor Voice over IP. Dit naast de al grote groep organisaties die reeds concrete plannen heeft op korte termijn. In dit kader organiseert Heliview 5 april aanstaande het tweejaarlijkse congres IP telefonie. Op deze dag komen zowel de technische- als de business aspecten van VoIP uitgebreid aan de orde.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    AP gaat ict-leveranciers preventief controleren

    Security & Awareness

    Cyberbeleid gaat veel verder dan techniek

    Security & Awareness

    Cyberbeveiligingswet door Tweede Kamer

    Parkinson studie
    Zorg

    Parkinson-database vraagt om strakke regie op security

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    Cloud & Infrastructuur

    Energie‑intensieve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs