Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Coca-Cola lest mobiele dorst

22 mei 2008 - 10:253 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurCiscoCoca-ColaMicrosoft
Witold Kepinski
Witold Kepinski

Coca-Cola Enterprises wil dat alle 75.000 werknemers in 2009 van de nieuwste samenwerkingstechnologieën gebruik maken. De frisdrankfabrikant migreert naar een nieuwe omgeving voor 'groupware en unified communications'.

Coca-Cola Enterprises haalde in 2007 een omzet van 20,9 miljard dollar. Er werken wereldwijd 73.000 mensen. Naast de productie en logistiek van Coca-Cola distribueert het concern andere dranken, zoals Dr. Pepper en Rock Star Energy-drink. "We werken samen met vijf strategische ict-leveranciers", zegt it-directeur Esat Sezer. Hij somt op: Cisco (netwerken spraak, data en video), IBM (hardware en databases), SAP (zakelijke applicaties), Motorola (draadloze apparatuur voor mobiele werknemers) en Microsoft (levert samen met Cisco unified communications en samenwerkingsoplossingen).

Sezer startte in februari 2007 de transitie naar een moderne samenwerkingsomgeving voor alle werknemers van Coca-Cola. Het doel is dat zij in 2009 allen gebruikmaken van unified communications en videocommunicatietechnologie. Het concern verwacht dat het personeel hierdoor beter gaat samenwerken en het werk efficiënter zal uitvoeren.

Drie fasen

Volgens Sezer is mobiele communicatie van essentieel belang voor zijn bedrijf. "Netwerkconnectiviteit speelt hierin een belangrijke rol. We hebben 30.000 kenniswerkers en 40.000 werknemers die mobiel zijn, zoals vrachtwagenchauffeurs en verkopers. Je hebt daarvoor een heldere samenwerking- en communicatiestrategie nodig. Die wordt in drie fases uitgevoerd. In 2007 zijn alle topmanagers voorzien van de nieuwe samenwerkingsoplossingen. In 2008 zijn de 30.000 kenniswerkers aan de beurt en een jaar later moeten alle 73.000 werknemers zijn voorzien van de nieuwe oplossingen."

Coca-Cola gebruikt hiervoor producten van Cisco en Microsoft. Cisco levert oplossingen voor ip-telefonie, bedrijfsvideodiensten, helpdeskondersteuning, beveiliging, unified communications en datacenternetwerkdiensten. Sezer: "Zo kunnen magazijnmedewerkers sinds kort gebruik maken van de Cisco-oplossing Voice Pick. Dit is een real-time automatische spraaksysteem, waarbij zij via een voicemail horen welke goederen ze moeten ophalen en in welk pallets deze horen."

Saas

De frisdrankgigant neemt van Microsoft allerlei Saas (Software as a Service)-oplossingen af. Sezer: "We nemen afscheid van de producten Lotus Notes en SameTime. Met Microsoft SaaS voorzien we onze mobiele werknemers van collaborationsoftware waarbij het netwerk van Cisco wordt gebruikt. Denk aan Office Live, Office Communicator, Outlook, SharePoint en Live Meeting voor audioconferencing." De it-directeur sluit niet uit tevens Microsoft CRM Live aan te schaffen.

Sezer

It-directeur Esat Sezer trad in 2007 in dienst bij Coca-Cola Enterprises. Daarvoor werkte hij in een aantal bij een aantal andere bedrijven. Zo was hij 'chief information officer' bij witgoedproducent Whirlpool. In Nederland heeft de frisdrankfabrikant een vestiging in Rotterdam.

Diet Cola

Cisco verkocht zijn vier miljoenste ISR-router aan Coca Cola Enterprises. Topman John Chambers – een fervent drinker van Diet Coke –  kreeg deze router in de rood-witte logokleur van Coca-Cola overhandigd. Ook mag hij zich tooien met de eretitel: ‘Nummer 1 fan van Diet Coca Cola'.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Datacenter-bedrijf Goodman eist MW-aansluiting van TenneT

    Cloud & Infrastructuur

    Sharp bundelt Europese it-activiteiten in divisie Sharp DX

    Cloud & Infrastructuur

    NorthC Datacenters: regionale slagkracht met Europese reikwijdte

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Record bij AMS-IX, digitale zorg loopt vast (en meer) 

    cloudsoevereiniteit EU
    Cloud & Infrastructuur

    Europese Commissie besteedt soevereine cloud aan

    Innovatie & Transformatie

    Nl-tech geeft acte de présence op Hannover Messe 2026

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs