Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Bullitt schiet Cat-telefoons de ruimte in

ruggen telefoon gsm smartphone
04 augustus 2021 - 08:37ActueelCloud & Infrastructuur
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De Bullitt Group, het bedrijf achter de robuuste Cat-telefoons, heeft met succes twee Cat S62 Pro-gsm’s naar de stratosfeer gestuurd. De stunt werd opgezet in samenwerking met studenten van de University Collegiate School in het Britse Bolton. Beide apparaten kwamen ook heelhuids weer terug.

Het project stond onder toezicht van David Akerman, expert op het gebied van weerballonnen op grote hoogten. Het doel was om de studenten meer te leren over de extremen waaraan technologie in de stratosfeer bloot komt te staan.

Tegelijk vormde het een ongebruikelijke test, zelfs voor Cat-phones. De studenten kozen voor Cat S62 Pro’s. Deze zijn, zoals alle Cat-apparaten, ontworpen om in extreme omstandigheden te blijven functioneren en beschikken bovendien over een geïntegreerde thermische camera van Flir. Hiermee konden tijdens de reis temperaturen worden gemeten en unieke foto’s en video’s van de aarde vanuit de stratosfeer worden gemaakt.  

Tijdens de twee uur en 25 minuten durende reis bereikte de weerballon met de smartphones een hoogte van 35,3 kilometer, waar de Cat’s te maken kregen met een temperatuur van -30 graden Celsius. Deze omstandigheden boden de studenten nieuwe inzichten over het gebruik van elektronica in lagedrukomgevingen en de blootstelling aan warmteconvectie.

‘We werken regelmatig samen met academische instellingen’, vertelt Nathan Vautier, baas van Bullitt Group, de wereldwijde licentiehouder voor Cat-telefoons. ‘Dat doen we om meer te leren over de wetenschap achter nieuwe innovaties, coatings en constructietechnieken, zodat we nog sterkere telefoons kunnen ontwerpen. Dit was een leerzaam project en de vastgelegde beelden spreken voor zich. Het bewijst dat de ruimte niet alleen toegankelijk is voor miljardairs.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    QR Computable Kort 15 aug '25
    ActueelData & AI

    Kort: NL-data op kernenergie, ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via QR (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs