Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Dit zijn de snelste Europese groeiers

03 maart 2022 - 10:09ActueelGovernance & PrivacyCybersprintFinancial TimesPostexRoomRaccoonSendCloud
William Visterin
William Visterin

In de jaarlijkse top duizend van de Financial Times met grootste Europese groeibedrijven staan tien Belgische en 19 Nederlandse ondernemingen. Daaronder heel wat technologiebedrijven.

De lijst verschijnt jaarlijks en baseert zich op officiële omzetcijfers van de betreffende bedrijven. Zo gaat de nummer één het Finse Swappie er op een jaar tijd met 477 op vooruit qua omzetgroei. Het Letse Kilo Health staat op twee, Oci uit het Verenigd Koninkrijk op drie en op vier vinden we met het sociaal netwerk OnlyFans (ook uit het Verenigd Koninkrijk) een naam terug die intussen bekend is bij het grote publiek.

Belgisch

Wat de tien Belgische bedrijven uit de lijst betreft staat Kazidomi, een webshop met biologische en gezonde voeding, op de 29e plaats als hoogst genoteerde Belgische onderneming. Urbantz, een softwarebedrijf voor logistiek, volgt op plek 109. Technologiebedrijf Wielandts UPMT, gespecialiseerd in precisietechnieken voor apparatuur en staat op de 272e plek.

Sortlist, een platform dat bedrijven en communicatieagentschappen met elkaar in contact brengt, staat op de 381e plaats. Fintechbedrijf Ibanfirst komt op de 394e plaats. De Limburgse app-ontwikkelaar Appwise haalt net de top vijfhonderd en strandt op plaats 498.

Verder vinden we onder meer de webshop Nikkel Art (727), Invibes Advertising (digitaal adverteren op plek 805), Teal Partners (software en advies op de 869e plaats) en netwerk- en securityspecialist Spotit valt met plaats 924 nog net binnen de top duizend.

Nederland

Bij de negentien Nederlandse groeibedrijven uit deze Europese lijst staat AIHR (Academy to Innovate HR) het hoogst gepositioneerd. Het bedrijf staat op 33. Verder in de lijst vinden we Wolfram Chain (managementadvies op 43) en Matt Sleeps (interieur op 61).

Van de Nederlandse technologie-, security- en e-commercebedrijven uit de top duizend ranking vinden we verder nog Fastned (bekend van hun snellaadnetwerk, op 104), RoomRaccoon (hotelsoftware op 148), Mews (softwarebedrijf voor horeca op 180), Cybersprint (cybersecurity op 288) en PastBook (fotobeheer op 295). Ook zij vallen bij de eerste vijfhonderd groeibedrijven in Europa.

Wat verder qua Nederlandse technologiebedrijven staan SB Supply (e-commerce) op 525, Postex (softwarebedrijf) op 542, Sendcloud (software voor e-commerce op 547) en Piggy (software voor loyaliteitsprogramma’s op 712).

De volledige top duizend vindt u hier.

Meer over

Apps

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Universiteit Utrecht claimt schade bij KPN na datacenterbrand

    Innovatie & Transformatie

    ‘Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren’

    Software & Development

    Nieuwe EU‑licentieregels zetten techsector aan het werk

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Unilever geeft met Accenture gas op twins, noodpatch Oracle voor Peoplesoft (en meer)

    Overheid

    ‘Brief staatssecretaris over Fast Enterprises is half werk’

    Eelco Eerenberg
    Governance & Privacy

    Fiscus draait uitbesteding btw-systeem aan Amerikaanse Fast deels terug 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs