Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Data & AI » AI & Automation » Artificial Intelligence

Gartner: multimodale generatieve ai breekt binnenkort door

11 september 2024 - 12:52ActueelArtificial IntelligenceGartner
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Gartner ziet een opmars van generatieve ai die een multimodaal karakter heeft. De marktvorser verwacht dat veertig procent van deze oplossingen in 2027 tekst, beeld, audio dan wel video bevat. In 2023 was dat een procent.

De verschuiving naar multimodale modellen verbetert de samenwerking tussen mensen en ai. Bovendien kunnen gen-ai-oplossingen meer onderscheidend worden. Als gen-ai-modellen worden getraind op meerdere soorten gegevens, kunnen ze beter verbanden leggen tussen die gegevens. Volgens Gartner maakt dit gen-ai nuttiger voor allerlei toepassingen. Bovendien kan dit soort ai ons bij meer taken ondersteunen, ongeacht de situatie. Ook zal multimodale gen-ai bedrijfsapplicaties sterk veranderen door functies mogelijk te maken die anders niet haalbaar zouden zijn.

Hype Cycle

Gen-ai met een multimodaal karakter is een van de twee technologieën in de nieuwe ‘Gartner Hype Cycle voor Generative AI’ die een concurrentievoordeel kunnen bieden. Samen met taalmodellen (llm’s) gebaseerd op opensource hebben deze technologieën de komende vijf jaar impact op organisaties. Opensource-llm’s zijn deep-learning-basismodellen, geavanceerde ai-modellen die bedrijven helpen sneller waarde te halen uit ai door ze voor iedereen toegankelijk te maken. Ontwikkelaars kunnen de modellen aanpassen voor specifieke taken. Ze profiteren ook van samenwerking met andere ontwikkelaars en onderzoekers om de modellen te verbeteren.

Hysterie

Onlangs constateerde Gartner dat gen-ai aan het eind van de fase van opgeklopte verwachtingen zit. De hysterie is voorbij. Binnen twee tot vijf jaar wordt de fase bereikt dat deze vorm van ai, die verreweg de meeste aandacht trekt, gaat bijdragen aan de productiviteit. De marktvorser verwacht dat twee gen-ai-innovaties binnen tien jaar mainstream zijn. Zo breken domeinspecifieke gen-aiI-modellen geoptimaliseerd voor de behoeften van specifieke branches, bedrijfsfuncties of taken en autonome agenten, door. Hetzelfde geldt voor autonome agenten, gecombineerde systemen die gedefinieerde doelen bereiken zonder menselijke tussenkomst. Ze gebruiken ai-technieken om patronen in hun omgeving te identificeren, beslissingen te nemen, een reeks acties aan te roepen en output te genereren. Deze agenten hebben het potentieel om van hun omgeving te leren en in de loop van de tijd te verbeteren, waardoor ze complexe taken kunnen uitvoeren.

Meer over

Artificial intelligence

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Artificial Intelligence

    Ai-paradox: 3 strategieën om in­ves­te­rin­gen om te zetten in meetbaar resultaat

    Artificial Intelligence

    Mijlpaal voor Volt: Rotterdamse AI Gigafactory van 7,2 miljard euro krijgt vorm

    Artificial Intelligence

    Dell en NorthC ondersteunen Nederlandse AI Cloud

    Artificial Intelligence

    Ai is tikkende licentiebom: or­ga­ni­sa­ties lopen groot risico zonder harde bu­si­nes­sca­se

    Artificial Intelligence

    Ethisch hacker en app-maker ruziën over privacy-lek in supporters-app

    Artificial Intelligence

    Ai-gebruik groeit sneller dan waarde, sturing bij organisaties blijft achter

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs