Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Kabinetsdelegatie naar ai-top in Parijs

07 februari 2025 - 12:57ActueelData & AIMinisterie van BZKMinisterie van Economische Zaken
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Minister Beljaarts (Economische Zaken) en staatssecretaris Szabó (Digitalisering en Koninkrijksrelaties) bezoeken volgende week een ai-top in Parijs. Ze zijn namens het Nederlandse kabinet bij de AI Action Summit die op 10 en 11 februari plaatsvindt. Daar worden allerlei maatschappelijke en geo-politieke onderwerpen rondom artificiële intelligentie (ai) besproken.

Er is ook een gezamenlijk overleg tussen de regeringsleiders van verschillende landen over de economische kansen van en de voorwaarden voor een betrouwbare werking van ai. Tijdens het evenement bezoeken de bewindslieden eveneens verschillende sessies en hebben ze ontmoetingen met collega’s en ondernemers. Ook onderzoeksinstellingen, overheden en maatschappelijke organisaties zijn aanwezig.

Het kabinet heeft kunstmatige intelligentie aangemerkt als een strategische technologie waarin extra wordt geïnvesteerd, zowel publieke als private middelen. Sinds de zomer van 2024 geldt in de Europese Unie bovendien de AI-verordening. ‘Deze biedt kansen voor zowel ontwikkelaars als ondernemers en ook waarborgen voor Europese consumenten’, schrijft de rijksoverheid in een bericht over het bezoek aan de ai-top.

Computable bekeek al even het bomvolle programma van de top. Sessies gaan onder meer over de gevolgen van ai voor de arbeidsmarkt, ai en cyberveiligheid, het ontstaan van een betrouwbaar ecosysteem voor de ontwikkeling van ai-systemen en de mogelijkheden van ai om democratieën te beschermen.

Frans-Nederlandse Economisch Jaar

Na de top openen ministers Beljaarts en zijn Franse evenknie Lombard op de Nederlandse ambassadeursresidentie in Parijs het Frans-Nederlandse Economisch Jaar. Na een staatsbezoek van president Macron aan Nederland in 2023, werd besloten om van 2025 het tweede Frans-Nederlandse Economisch Jaar te maken. Dat is tien jaar na de eerste editie in 2015.

Ai-evenement voor ambtenaren in Nederland

Op 11 februari vindt in Nederland tevens een ai-evenement voor ambtenaren plaats. Dat evenement met de naam ‘Los maatschappelijk uitdagingen op met ai’ wordt gehouden in de Stadschouwburg van Den Haag. Het is georganiseerd door Dictu (Dienst Ict Uitvoering van EZ), Microsoft en Accenture. Op het evenement dat niet toegankelijk is voor journalisten, wordt onder meer gesproken over de maatschappelijk impact van ai en er komen pilots uit de praktijk voorbij. Er wordt ook gesproken over publiek-private samenwerkingen rondom ai, soevereiniteit en de ethische inzet van ai.

Meer over

AI

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Ernst-Jan Stigter directeur Sopra Steria Nederland, nepmails namens de NCSC (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    OpinieData & AI

    Maak ai saai!

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    AchtergrondData & AI

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert Nederland

    ActueelCarrière

    Kort nieuws: Netcompany verhuist naar de Hofstad, meer omzet Besi, Fugaku snelste super (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs