Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Data & AI » AI & Automation » Artificial Intelligence

Spoelstra Spreekt: Vrolijk

Jacob Spoelstra Blij tevreden rustig
28 januari 2026 - 12:30OpinieArtificial Intelligence
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

COLUMN – Als je het nieuws volgt, krijg je de neiging depressief te worden. Maar niet alles wat je leest is triest. Soms komt er een bericht voorbij waar je zelfs vrolijk van wordt. Zo moest ik lachen om het bericht dat een Russische voetbalcoach is ontslagen omdat hij voor alles ChatGPT gebruikte. Ik weet dat er nu mensen schrikken en denken: shit, dat doe ik ook.

Maar de coach raadpleegde ChatGPT voor élke beslissing die hij nam. Voor trainingsschema’s, reisschema’s, analyse van de tegenstander en transfers. Omdat hij zo’n blind vertrouwen in Chat had, kon het gebeuren dat spelers ’s ochtends om vijf uur moesten opstaan, voor zevenen op het trainingsveld stonden en zes uur achter elkaar aan het trainen waren. Toppunt was dat hij op aanraden van Chat een spits kocht die al maanden geen enkele bal in het netje had geschoten. Vandaar dat de club besloot tot ontslag. Om Chat te raadplegen, hebben we geen dure trainer nodig. Dit kan de mbo-stagiair ook.

Je krijgt dan een recept van een populaire dansleraar in plaats van een dokter

Hier moest ik dus om lachen. Niet heel lang, want dit is wel de werkelijkheid. We raadplegen steeds meer ai, varen er blind op. Niet omdat het klopt, maar omdat het makkelijk is. Artsen waarschuwden er afgelopen week al voor dat ai op informatie van influencers vertrouwt in plaats van serieuze wetenschappers. Je krijgt dan een recept van een populaire dansleraar in plaats van een dokter.

Keurmerk

Het zou mooi zijn als er een soort keurmerk komt dat aangeeft of bepaalde informatie uit een betrouwbare bron komt of niet. En ik weet, het is heel veel werk om alle informatie te verifiëren en te kijken of het klopt. Maar daar kan ai ons mooi bij helpen.

Jacob Spoelstra is columnist/stand-upcomedian. Kijk hier voor meer informatie.

Meer over

Artificial intelligence

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Eén reactie op “Spoelstra Spreekt: Vrolijk”

    1. Een oudlid schreef:
      29 januari 2026 om 13:40

      “Een van de uitkomsten van het gebruik van de kunstmatige intelligentie, was dat de Spaanse trainer zijn spelers voor een verre uitwedstrijd om 05.00 uur liet opstaan en om 07.00 uur trainen. Het betekende volgens Orlov dat de selectie 28 uur niet zou slapen.”

      https://www.transfermarkt.nl/robert-moreno/erfolge/trainer/20727

      Johan Cruijff heeft nog nooit een zak geld zien voetballen want ondanks opvolgende trainer Igor Osinjkin staat de club nog altijd onderaan.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Meter hersengolven EEG TU-Delft
    Data & AI

    Kort: Ai-doorbraak dwarslaesie-patiënt, vaak maar 1 in­schrij­ving bij over­heids­gun­ning

    Data & AI

    Ai-hype maakt plaats voor nuchterheid: ‘Geen autonoom won­der­mid­del’

    Artificial Intelligence

    Ai-paradox: 3 strategieën om in­ves­te­rin­gen om te zetten in meetbaar resultaat

    Artificial Intelligence

    Mijlpaal voor Volt: Rotterdamse AI Gigafactory van 7,2 miljard euro krijgt vorm

    Artificial Intelligence

    Dell en NorthC ondersteunen Nederlandse AI Cloud

    Artificial Intelligence

    Ai is tikkende licentiebom: or­ga­ni­sa­ties lopen groot risico zonder harde bu­si­nes­sca­se

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs