Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Computable nomineert vijf overheidsprojecten

Jury ICT-project van het Jaar bij de Overheid, (Fred, Sjoerd, Reza, Guido en Ruud)
11 juni 2019 - 08:203 minuten leestijdActueelIT Strategy & GovernanceComputable
Sander Hulsman
Sander Hulsman

Ict-vaktitel Computable heeft vijf ict-projecten bij de overheid genomineerd voor de Computable Awards 2019. Het gaat om projecten bij de ministeries van Justitie en Veiligheid (twee maal), Infrastructuur en Waterstaat en Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, de gemeentes Eindhoven en Amsterdam en de RDW. De winnaar maken we bekend tijdens een spectaculaire show op 29 oktober.

De vijf genomineerde projecten zijn 8 mei al vastgesteld door een vakjury, bestaande uit juryvoorzitter Reza Sarshar, transitie- en projectmanager bij OGD ict-diensten, Sjoerd Hobo, directeur van de ilionx-vestigingen Amsterdam en Rotterdam, Ruud Mulder, advisory systems engineer bij Dell EMC, Guido de Nobel, interim manager bij Timantti en Fred Streefland, chief security officer voor Noord- en Oost-Europa bij Palo Alto Networks.

Computable ontving in deze categorie in totaal 31 voordrachten. De vijf genomineerde projecten in de categorie Ict-project van het Jaar bij de Overheid zijn:

  • Biometriesysteem voor de migratieketen (ministerie van Justitie en Veiligheid, IDEMIA, ICTU en de Dienst ICT van de Politie) – Lees het juryrapport
  • Digitaal aanvragen rijbewijs (RDW, ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en vijftien gemeenten) – Lees het juryrapport
  • Digitaal Stelsel Omgevingswet Landelijke Voorziening (DSO-LV) (ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties) – Lees het juryrapport
  • Het Extra Teamlid (Gemeente Amsterdam, Garage2020 en Greenberry) – Lees het juryrapport
  • Verwijzingsportaal Bankgegevens (ministerie van Justitie en Veiligheid, Nationale Politie, Openbaar Ministerie en Belastingdienst) – Lees het juryrapport

Jureringstraject

Een groep van in totaal vijftien Computable-experts heeft de 31 voordrachten in de categorie Ict-project van het Jaar bij de overheid digitaal beoordeeld. Op basis van hun cijfers is de top tien uitgenodigd voor het juryberaad van afgelopen 8 mei. Het juryteam stond onder leiding van Reza Sarshar, die met Jeroen Aris, Bart van der Mark, Marjolein Schuurhuis en Fred Streefland de algemene jury van de Computable Awards 2019 vormt.

Bij het juryberaad waren naast de juryvoorzitter nog vier competenties vertegenwoordigd. Sjoerd Hobo lette specifiek op het opdrachtgeverschap, Ruud Mulder nam de technische aspecten in ogenschouw, Guido de Nobel concentreerde zich op de bedrijfskundige aspecten en Fred Streefland focuste zich op het projectmanagement.

Tijdens het juryberaad kregen de kandidaten van ieder jurylid een gemiddeld eindcijfer. Dit eindcijfer werd bepaald doordat ieder jurylid een cijfer gaf voor de complexiteit en/of risico’s in het project, de toegevoegde waarde voor de interne of externe klant, de originaliteit en/of innovatieve kracht en de rol van de interne en/of externe leverancier(s). De gemiddelden van de juryleden bepaalden uiteindelijk welke vijf projecten werden genomineerd.

Afgevallen projecten

Waar winnaars zijn, zijn ook verliezers. Van de volgende vijf deelnemende ict-projecten bij de overheid nemen we afscheid:

  • 5G Field Lab Amsterdam Zuidoost (Gemeente Amsterdam, Johan Cruijff ArenA en KPN)
  • Blockchain in compliance by design (ECP, Ministerie van Financiën en Dutch Blockchain Coalition)
  • Buitenruimte op orde (Op Orde en gemeentes Ouder-Amstel en Uithoorn)
  • Nationaal Politielab Artificial Intelligence (Nationale Politie, ondersteund door diverse universiteiten)
  • Urban Data Center Leiden071 (Gemeente Leiden en CBS)

Stemmen

Op 4 juli start voor de markt het stemproces voor de Computable Awards 2019. Publieksstemming bepaalt voor vijftig procent de winnaar. Ook buigen de betrokken juryleden zich over de genomineerden per categorie, een gemiddeld oordeel dat ook voor de helft de winnaar bepaalt.

Op 29 oktober worden per categorie de winnaars aangewezen. De komende tijd maken we gedoseerd ook andere genomineerden bekend.

Ook aanwezig zijn?

Ook aanwezig zijn bij de Computable Awards 2019, het belangrijkste, jaarlijkse festijn in de Nederlandse ict-markt? Reserveer dan nu uw plekken aan tafel bij het netwerkdiner en bij de spectaculaire uitreiking in het Beatrix Theater in Utrecht.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Digitale overheid
    IT Strategy & Governance

    Computable zoekt beste ict-projecten bij de overheid

    IT Strategy & Governance

    Aanmelden Computable Awards 2019 van start

    MFA

    Digicampus TU Delft wil overheid verder digitaliseren

    Fred Streefland
    Data & AI

    Amsterdam probeert uithuisplaatsingen te voorkomen

    Sjoerd Hobo
    Cloud & Infrastructure

    J&V helpt opsporingsdiensten aan bankgegevens

    Cloud & Infrastructure

    J&V komt met biometriesysteem voor migratieketen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs