Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Het onzichtbare Linux-genootschap

30 juli 1998 - 22:00OpinieCloud & Infrastructuur
Mark Plekker
Mark Plekker

De zomer van 1998 zal waarschijnlijk de geschiedenis in gaan als het moment waarop besturingssysteem Linux als een duveltje uit een doosje voor de hele wereld zichtbaar werd. Oracle, Sun, Informix omarmen plotsklaps allemaal tegelijk deze bijzondere Unix-smaak. Maar waarom nu? Achter de schermen is het besturingsprogramma al jaren beschikbaar en kent een kleine maar fervente groep aanhangers: de Internet-gebruikers van het eerste uur.

Nu Linux voor het eerst in haar geschiedenis mag rekenen op de aandacht van een aantal grote softwarebouwers, komen ook de sterke verhalen los. De gebruikers zijn ‘onzichtbaar’ en hebben een wijdvertakt netwerk dat via Internet wordt onderhouden. Ongecontroleerd en ongrijpbaar sleutelt een virtueel genootschap heimelijk aan ‘hun’ besturingssysteem. De anarchisten onder de automatiseerders zouden het product-zonder-prijs inzetten voor vitale toepassingen, zonder dit aan hun bazen te melden. In Amerika spreekt men er schande van dat de fysici die in Los Alamos de atoombom uitdachten hun supercomputers nu met behulp van dit ‘hacker operating system’ in de lucht houden.
De Fin Linus Torvalds, de baas van het onzichtbare genootschap, die 1991 deze Unix-smaak bedacht en via Internet verspreidde, geldt als de nieuwe held. Hij is het die met Linux in de hand de vloer zal aanvegen met Microsoft. Weg met NT en leve Linux.
En zo is de wereld weer keurig in twee overzichtelijke kampen verdeeld. Of Linux doorbreekt hangt af van de steun van de grote software leveranciers. Hoe serieus zullen zij met Linux aan de slag gaan? Durven zij hun producten afhankelijk te maken van een pakket dat geen eigenaar heeft?

Meer over

InformixLinuxUnix

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Kamervragen mail-ophef Strafhof, NXP-fabriek Nijmegen sluit, Hema op de data-toer en jaarcijfers Lenovo

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nederlandse hightech-sector sluit Japanse deals

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nieuw kantoor Salesforce NL, videobellers in problemen, overheid omarmt ai-agents, 40 mln. voor defensie-tech Keen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google vergroot soevereiniteit-opties van clouddiensten

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Google Cloud verzekert klanten: Amerikaanse afkomst belemmert data-soevereiniteit niet

    ActueelCarrière

    Kort: Atos benoemt Benelux-hoofd ai-tak, Eset-rapport, Sioux naar Singapore, Dell vernieuwt AI Factory

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs