Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Business Objects mikt op ‘doorsnee’-gebruiker

04 september 1997 - 22:00AchtergrondData & AI
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Business Miner is het nieuwe datamining-hulpmiddel van Business Objects dat in november in Nederland op de markt komt. Datamining is het analyseren van gegevens om verbanden tussen gegevens en trends op te sporen.

Hoewel Business Miner op een beperkte manier stand-alone gebruikt kan worden, is het product bedoeld als toevoeging op het analysehulpmiddel Business Objects. Volgens David Cressy, program manager datamining, vullen beide producten elkaar aan: "De software werkt interactief tussen het zoeken van patronen en het kwantificeren ervan." Business Miner is een eenvoudig hulpmiddel, gericht op de gemiddelde gebruiker die niet over uitgebreide statistische kennis beschikt.

Winstgevend gedrag

Business Objects speelt hiermee in op de, door de Gartner Groep gesignaleerde, trend dat binnen bedrijven beslissingen op een steeds lager niveau worden genomen. "Het vastleggen van de betekenis van gegevens (de semantiek), met een ontwerphulpmiddel in Business Objects, blijft een taak voor de professionele analist", zegt Cressy. Op basis van een stevig fundament kunnen eindgebruikers op eenvoudige wijze analyses uitvoeren.
Een bekende toepassing van datamining is het vaststellen van profielen van (potentiële) klanten die een bepaald, voor het bedrijf, winstgevend gedrag vertonen. De klanten met het gewenste profiel ontvangen vervolgens brieven, aanbiedingen of anderszins op hun toegespitste informatie. Business Miner gebruikt hiervoor een techniek die intelligent vergaren wordt genoemd. Daarnaast werkt het analysehulpmiddel met beslissingsbomen.

Geen parameters

Dit soort hulpmiddelen wordt vaak gebruikt om de gegevens uit bedrijfsbrede software te analyseren. Business Miner heeft voorgedefinieerde sjablonen voor de erp-pakketten van Oracle, Sap en Peoplesoft. Cressy noemt het product Scenario van Cognos als concurrent. "Scenario is echter een pakket waarvoor meer statistische kennis vereist is. Het is dus voor een kleinere doelgroep geschikt dan onze tool", zegt de manager.
Cressy wil zijn product uitzetten bij zowel het midden- en kleinbedrijf als bij de grotere bedrijven. Hij moet wel toegeven dat eenvoud en functionaliteit niet hand in hand gaan. Zo kunnen in Business Miner geen statistische parameters worden gewijzigd, zoals de vereiste betrouwbaarheid en maximale afwijking. RV

Meer over

DataminingECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ai in de zorg
    Overheid

    Slimme zorg vraagt om slimme data: VWS bouwt versneld aan ai-infrastructuur

    ai klusjes gig
    Data & AI

    Kort: Java en ai-tools vernieuwd, klusjes scoren (en meer)

    ai
    Data & AI

    VS nog op kop in ai-race, maar China wil meer riskeren voor opschalen

    Carrière

    Deloitte: geen verband tussen inzet ai en personeelskrimp

    Data & AI

    Kort: Innobrix wint Google-prijs, anonieme ai helpt zorg nog meer (en nog meer)

    Agent op zoek naar productinfo
    Data & AI

    Productinformatie-leverancier Icecat introduceert MCP-connector voor ai-agents

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs